Aktywności
i wyprawy

Dla niektórych z nas najlepszym pomysłem na wakacje jest po prostu nicnierobienie. Późne poranki, leniwe pływanie, spacery po ogrodach, czytanie przy basenie, a następnie spokojna kolacja to wszystko, czego potrzebujemy. Bez względu na tempo, jakie Ci odpowiada, odnajdziesz właściwe w Zanzi Resort. Tereny tutaj są idealne na poranny jogging. Oceany i baseny oferują wybór pomiędzy pływaniem na otwartym morzu a relaksującymi okrążeniami w basenie. Ci, którzy lubią czytać i pisać, znajdą tu mnóstwo zakamarków do skupienia i kontemplacji. Jeśli chcesz oddać się przyjemności, skorzystaj z masażu na świeżym powietrzu lub detoksu w naszym spa z gorącymi kamieniami, japońskim gamban'yoku. Połóż się na ogrzewanym kamieniu wielkości ciała i poczuj, jak toksyny opuszczają ciało, poprawia się krążenie, a skóra promienieje zdrowym blaskiem.

Jeśli masz ochotę na przygodę, możemy zorganizować przejażdżki łodzią, rejsy o zachodzie słońca lub wycieczkę z pływaniem nad rafą koralową, popularny snorkeling. Jesteśmy bardzo dumni z naszych masajskich tradycji. Chętnie zaprosimy Cię do tańca Masai i podzielimy się z Tobą naszą muzyką i kulturą.

Kamienne miasto

Kiedy odwiedzisz Kamienne Miasto, będziesz miał wrażenie, że czas zatrzymał się tu 200 lat temu, a niezwykła historia złożyła swój odcisk na bogatej architekturze tego miasta. Możesz spędzić czas, wędrując przez labirynt wąskich uliczek, pomiędzy starymi domami wykonanymi z koralowej skały i meczetami. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym tego miasta jest ponad 500 rzeźbionych drewnianych drzwi pokrytych mosiądzem, wykonanych przez miejscowych rzemieślników. Kamienne Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 2000.

Farma przypraw

Nazywany Wyspą Przypraw Zanzibar był kiedyś jednym z wiodących światowych producentów przypraw takich jak goździki, gałka muszkatołowa i cynamon. Zapraszamy na wycieczkę po ekologicznej farmie, która przez cały rok urzeka bogactwem różnorodnych gatunków roślin.

Changuu Island (Więzienna Wyspa)

Wyspa Changuu (znana również jako Wyspa Więzienna) ma dramatyczną historię. Kiedyś było to miejsce przetrzymywania niewolników, zanim zostali przewiezieni do Europy lub na Bliski Wschód. Brytyjczycy zbudowali tam ośrodek pod koniec XIX wieku. Wbrew nazwie wyspy był on używany nie jako więzienie, lecz miejsce kwarantanny, gdzie były przetrzymywane osoby cierpiące na choroby zakaźne. Dziś jest to rezerwat przyrody, dom m.in. dla wielkiego pełzającego żółwia olbrzymiego (niektóre osobniki ważą nawet 200 kg) przywiezionego z Seszeli pod koniec XIX wieku, oraz przepięknych pawi. Wycieczka z Kamiennego Miasta w to niezwykłe miejsce zajmuje pół dnia.

Wycieczka na piaszczystą ławicę

Ta całodniowa wycieczka oferuje coś dla każdego. Pożegluj po relaks na białych piaskach przybrzeżnej mielizny.

Rejs o zachodzie słońca

Skorzystaj z romantycznego rejsu z Zanzi Resort w tradycyjnej afrykańskiej łodzi dhow.

Odpływamy z naszego mola na wybrzeżu wioski Kama i żeglujemy wzdłuż

brzegu, podczas gdy słońce opada w stronę Oceanu Indyjskiego.

Przygoda Safari Blue

Spędź magiczny dzień, odkrywając chronione obszary Zatoki Menai w tradycyjnym drewnianym dhow. Ciesz się pływaniem i snorkelingiem z przewodnikiem w pięknych, czystych wodach, z wysokiej jakości sprzętem. Obserwuj delfiny podczas zabawy. Popływaj w ukrytej lagunie namorzynowej. Skosztuj grillowanych owoców morza w stylu suahili i owoców tropikalnych. Cena obejmuje napoje i przekąski przez cały dzień. Dostępne codziennie oprócz piątków.

Padi - Nurkowanie

Nurkowanie wokół Archipelagu Zanzibar przeznaczone jest dla wszystkich, niezależnie od umiejętności i doświadczenia. Poziom trudności jest różny, począwszy od płytkich ogrodów koralowych otaczających wyspę Mnemba po głębokie studnie, a nawet kilka wraków dla zaawansowanych nurków. Większość nurkowania odbywa się na łodziach a dzięki pływom aż do 5m nurkowanie ma charakter dryftowy.

Park Narodowy Jozani Chwaka Bay

Jedyny park narodowy na wyspie, Park Narodowy Zatoki Jozani Chwaka, był kiedyś domem dla antylop i lampartów. Dziś jest to ostatnie miejsce na świecie zamieszkane przez rzadki gatunek małpy, Red Colobus. To idealna wycieczka dla miłośników przyrody. Miejsce jest oddalone zaledwie 35 km na południowy wschód od Kamiennego Miasta. Wędruj po szlakach z doświadczonym przewodnikiem i poznaj Czerwonego Kolobusa i małpy Blue Sykes. Po wizycie w Parku Narodowym polecamy przejażdżkę do Paje i zjedzenie posiłku w restauracji The Rock.

Krótkie Safari

Najbardziej znanym atutem Tanzanii jest Rezerwat Przyrody Ngorongoro Crater Selous. Jest on częścią wspaniałego Północnego i Południowego Obwodu Safari, który obejmuje jezioro Manyara, Tarangire i słynne Serengeti. Obwód Północny, będący miejscem corocznej migracji antylopy gnu, od dawna znany jest jako jedna z najlepszych możliwości obserwacji dzikiej przyrody na świecie (www.luxuryshortsafari.com).

Wycieczki rowerowe

Miłośnikom dwóch kółek polecamy wypad z operatorem specjalizującym się wyłącznie w wycieczkach rowerowych. Dzięki rozległej wiedzy profesjonalnych przewodników możesz odkrywać nieznane zakątki wyspy. 

Golf Zanzibar

9-dołkowe pole golfowe na zachodnim wybrzeżu Zanzibaru meandruje przez stary kamieniołom i mija namorzynowe bagna, z dwoma dołkami wykończeniowymi poprowadzonymi wzdłuż Oceanu Indyjskiego. Plaża biegnie wzdłuż siódemki (par 4)i tworzy spektakularne tło do aż do dziewiątki (par 3), która jest dosłownie nad wodą - tylko dwa kroki i można nurkować w ciepłych wodach. Jest duży wybór dołków - krótkie i dłuższe trójki, czwórki, do których można podjechać i kilka zabawnych piątek – abyś mógł się przetestować i przy tym czerpać przyjemność z gry.

Jazda konna

Mamy również coś dla miłośników koni - możliwość jazdy konno przez tropikalny raj w kierunku lśniącego błękitnego oceanu. Bezpośrednio obok nas znajduje się profesjonalnie zarządzana stajnia z wykwalifikowanym instruktorem jeździeckim. Goście mogą wybierać pomiędzy spektakularną przejażdżką po zachodzie słońca na plaży, pięknym krajobrazowym szlakiem przez pole golfowe na plażę lub ekscytującym i niepowtarzalnym doświadczeniem kąpieli z koniem podczas przypływu. Jest też kucyk Prorok dla młodszych dzieci. Inne atrakcje dla miłośników koni to kucykowe obozy, mini gymkhana's i jazda przez plantacje kokosów.

W Muzycznej Akademii Dhow Countries

Jedyna szkoła muzyczna na wyspie - jesteśmy dumni, że możemy być ambasadorami kultury, nauczającymi, zachowującymi i rozwijającymi unikalne dziedzictwo muzyczne Zanzibaru i Wybrzeża Suahili.

http://zanzibarmusic.org/en/workshops/

Zabiegi

Na naszej platformie zabiegowej ustawionej na klifie możesz rozkoszować się masażami nad oceanem, zabiegami na twarz i peelingiem, odprężając się przy naturalnym dźwięku fal szumiących przy brzegu. Polecamy również japońskie zabiegi gorącym kamieniem.

Ogród

W ogrodzie można usiąść na kanapie i cieszyć się filiżanką kawy, zdrzemnąć się w hamaku, zagrać w rzutki na łonie przyrody, przeczytać książkę i zagrać w grę w bibliotece albo zanurzyć się w naszym basenie.

Poznaj nasze Bush Babies, dwie rodziny małp i liczne ptaki.


Jedno molo - wiele możliwości!

Zaplanuj romantyczną kolację, popływaj w ciepłym Oceanie Indyjskim, wybierz się na rejs lub podziwiaj piękno podwodnego świata podczas snorkelingu.
Nasze molo to również wspaniałe obserwatorium, z którego można podziwiać delfiny.

Sztuczna plaża

Zanzi Resort jest położony po zachodniej stronie wyspy, w otoczeniu niesamowitej przyrody, na skraju klifów. Stworzyliśmy dla naszych gości intymną żwirową plażę, z leżakami i hamakiem nad wodą.

Siłownia na świeżym powietrzu

Po rozgrzewce na naszej ścieżce można ćwiczyć przy użyciu lin, TRX, worka bokserskiego, sztang itp. Na życzenie możemy zorganizować sesje jogi (w Twojej willi, w siłowni, obok basenu – tam, gdzie będziesz się czuć komfortowo). Zapytaj Guest Relations o więcej szczegółów.

Ngarawa

Jeśli marzysz o przygodzie, możesz bez dodatkowych opłat (po wcześniejszej rezerwacji) popływać naszą ngarawą (tradycyjną łodzią rybacką) po oceanie. Zabierz ze sobą nasz lokalny sprzęt do wędkowania lub do nurkowania.

Basen

Popływaj w basenie pośrodku buszu. Podczas przerwy na odpoczynek delektuj się świeżymi kokosami z naszego ogrodu, koktajlami i przekąskami. Hakuna matata!

Ścieżka biegowa

Możesz cieszyć się spacerami i bieganiem poza kurortem. Jednak specjalnie dla tych, którzy chcieliby to zrobić w naszym tropikalnym ogrodzie, stworzyliśmy jednokilometrową ścieżkę, wzdłuż której można zobaczyć różne rodzaje drzew i roślinności.

Opinie

CO SĄDZĄ O NAS NASI GOŚCIE...

+255 777 111 333
contact@zanziresort.com

Zanzibar P.O. BOX 3663
Tanzania

Ceny & rezerwacja

Gwarantowana najlepsza cena
© 2023
ZanziResort
the ultimate recharging station